KUIDAS VAADATA RETSEPTE?

Oma retsepte saate vaadata internetis riigiportaalis www.eesti.ee. Riigiportaali kasutamiseks peate sisenema ID-kaardi, mobiil-ID või pangalinkide abiga.

PORTAALIS RETSEPTIDEE LEIDMISEKS ON KAKS VÕIMALUST:

  • www.eesti.ee → E-teenused → Kodanikule → Retseptid
  • www.eesti.ee → sisestage Otsingukasti sõna „Retsept“

Riigiportaalist on võimalik näha kõiki oma digiretsepte alates 1.01.2010. Vaikimisi näidatakse esmases vaates loetelu retseptidest, mis on välja kirjutatud viimase poole aasta jooksul.

Retseptide detailinfost on näha, kas retsept kirjutati välja toimeainepõhiselt ja kas ostetud ravim kuulus hinnalt soodsamate hulka. Toimeainepõhiselt koostatud retseptil on märge „Toimeainepõhine“. Konkreetse tootja ravimi välja kirjutamisel on näha aga arsti põhjendus, miks just konkreetse tootja konkreetne ravim oli antud raviskeemis inimesele vajalik.

Apteeker saab valikuid pakkuda ainult toimeainepõhiselt koostatud retsepti puhul. Apteekritel on kohustus informeerida patsienti ka soodsamatest valikuvõimalustest - pakutu ei tohi piirduda ainult ravimitega, mida on varem tarvitatud. Portaalis on näha ka apteekri selgitus põhjustest, miks inimene valis kallima ravimi. Kallima ravimi puhul näeb ka võimalikku säästu patsiendile ehk summat, kui palju ületas ostetud ravimi hind kehtestatud piirhinda.