Mis on ICHOM insuldi standardkogum?

The International Consortium for Health Outcomes Measurement (ICHOM) insuldi standardkogum (The ICHOM Standard Set for Stroke) on välja töötatud juhtivate arstide, mõõtmise ekspertide ja patsientide poolt. Standardkogumi näol soovitatakse just selliseid näitajaid, mis kõige paremini kirjeldavad insuldipatsiendile olulisi aspekte. Näitajate jälgimine võimaldab paremini mõista, kuidas patsientide elukvaliteeti parandada. 
Standardkogumis olevad näitajad käsitlevad nii meeleolu kui kognitiivset funktsiooni, valu ja väsimust, liikuvust, söömistoiminguid, võimet naasta tavapäraste tegevuste juurde ning enesehooldustegevusi. Samuti osalemist sotsiaalsetes rollides ning suhtlemisvõimet.
Lisaks kasutatakse küsimustikku PROMIS SF v1.1 Global Health, mis käsitlevad liikumisvõimet, söömistoiminguid, enesehooldustoiminguid, suhtlemisvõimet ja funktsionaalse suutlikkuse hindamiseks Rankini skaalat. Standardkogumist saab lugeda ICHOM kodulehelt.
 

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.