Kuula: millised digilahendused aitavad kiiremini perearsti jutule saada?

Nii mõnelgi Eesti perearstil on korraga arvel suisa üle 2000 patsiendi. See võib paratamatult vahel oma perearstiga ühenduse saamine keeruliseks teha. Eriti veel ajal, kui ühiskonda on laastamas mõni pandeemia.

Seekordses Tervisekassa podcastis räägime innovatsioonist ning täpsemalt sellest, kuidas erinevad digilahendused ja äpid juba praegu, aga ka tulevikus, perearstikeskuste tööd tõhusamaks muudavad. Uurime ka, kuidas need uued lahendused ka patsientide elu lihtsamaks teevad, kui mõne tervisemure korral on tarvis perearstiga ühendust võtta. 

Külas on perearst dr Diana Ingerainen, kes on isegi olnud mitme digilahenduse loomise juures. Ühe sellise, e-perearstikeskuse, on kasutusele võtnud tänaseks ka mitukümmend teist perearstikeskust Eestis. Dr Ingeraineni sõnul on loomulik, et arstid ise ka digilahenduste innovatsioonis osalevad – tunnevad just nemad ju valdkonda kõige paremini.

Teise külalisena on stuudios Tervisekassa arendusosakonna projektijuht Liis Kruus, kelle juhtimisel on parasjagu käimas innovaatiliste lahenduste ehk näidisprojektide konkurss, mille eesmärk on just sääraseid digilahendusi nii perearsti- kui ka eriarstiabisse rakendada.  

Mis seisus innovatsioon tänases arstiabis on ja milliseid kasulikke lahendusi patsiendid lähiajal veel oodata võivad, kuuleb juba saatest.

Podcasti juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kuula värsket saadet meie SoundCloud kanalist