PRESSITEADE: Täiskasvanud saavad tänavu hambaravihüvitist 40 eurot

Täiskasvanud ravikindlustusega inimesed saavad 2018. aastal kasutada haigekassa partnerite juures hambaraviks 40 eurot hüvitist.

Teise uuendusena saavad suuremat, 85-eurost hüvitist alates selle aasta algusest keerukate haigustega inimesed, kellele on hambaravi väga vajalik – diabeedi ja autoimmuunhaiguse Sjögreni sündroomi patsiendid.

Täiskasvanute hambaravihüvitist on tänaseks kasutanud ligi 95 000 inimest üle 3,5 miljoni euro eest. Hüvitist saab kasutada 174 hambaravikabinetis üle Eesti, kellest endale lähima leiab haigekassa kaardirakenduselt www.haigekassa.ee/hambaravi.

40-eurost hüvitist saab kasutada ühel hambaarsti külastusel kuni 50% hambaraviarve eest tasumiseks ning teise vähemalt poole summast tasub patsient ise.

Rasedad, alla üheaastase lapse emad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, üle 63-aastased eakad ning suurenenud hambaravivajadusega inimesed (sh esimest tüüpi diabeedi ja Sjögreni sündroomiga patsiendid) saavad hambaravihüvitist 85 eurot aastas ning nemad tasuvad raviarvest alati vähemalt 15% ise. Enne hambaarsti külastust tasub veenduda, kas teil on õigus suuremale hüvitise summale.

Hüvitis arvestatakse patsiendi arvelt maha kohe hambaarsti juures makstes ning hiljem ei pea inimene esitama ühtegi dokumenti või avaldust. Täiskasvanute hambaravihüvitis kehtib ainult esmavajalikele teenustele, mis on kirjas haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.

Rohkem infot hüvitiste ja hambaravipartnerite kohta saab lugeda www.haigekassa.ee/hambaravi, küsida haigekassa klienditelefonilt 669 6630 (E-R kell 08.30-16.30) ning klienditeenindustest või saates allkirjastatud avalduse info [at] haigekassa.ee (info[at]haigekassa[dot]ee).

Lisainfo:

Katrin Romanenkov

Tervishoiu- ja kommunikatsiooniosakonna juht

Tel: 6 208 439

Katrin.Romanenkov [at] haigekassa.ee (Katrin[dot]Romanenkov[at]haigekassa[dot]ee)