Laste hambaravi

Lapse suutervise tagamisel on tähtis roll lapsevanemal. Soovituslik on viia laps hambaarsti vastuvõtule vähemalt 1 kord aastas: nii on hambaarstil võimalik last ja vanemat suu- ja hambahaiguste ennetamise osas nõustada, haigused avastatakse võimalikult vara ning raskete hambumushäirete teket on võimalik ennetada.  

Lapse suu vajab puhastamist sünnist alates. Imiku igemeid saab puhastada niiske marlilapiga. Kui esimesed piimahambad on lõikunud ehk hambad paistavad igemest välja, siis tuleb neid juba harjaga puhastama hakata. Lapsevanemad peaksid laste hambad üle pesema ja pesu kvaliteeti kontrollima vähemalt kuni kooliminekuni. Hambapesu ajal tekib ka võimalus uurida, mis toimub lapse suus – millised hambad on lõikunud, kas hambad juba liiguvad ja hakkavad vahetuma või kas hammastel või igemetel on haigustele viitavaid tunnuseid. Kui kõik on korras, siis pöörduge hambaarsti vastuvõtule kindlasti enne lapse kolmeaastaseks saamist. Kuid soovitame lapsed hambaarsti juurde viia juba varem.  

Uuringud on näidanud, et kui noorukiea lõpuks on hambad tugevad ja terved ning igemed põletikuvabad, ei vajata ravi veel mitukümmend aastat ja piisab iga-aastasest hambaarsti profülaktilisest läbivaatusest. Seega on lastel õigete suuhügieenivõtete ja ennetava kontrolli abil võimalik vältida olukordi, kus täiskasvanueas neelavad olulise osa säästudest kulutused hambaravile.  

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.