Laste hambaravi

Kui esimesed piimahambad on lõikunud ehk hambad paistavad igemest välja, siis tuleb neid juba puhastama hakata. Lapse hambaid pestes peab neid ka lähemalt uurima, sest kui on näha värvimuutust, täppi(e) vms, mis pestes maha ei tule, on vaja minna hambaarsti juurde. Kui kõik on korras, siis peab hambaarsti juures ära käima enne lapse kolmeaastaseks saamist.

Uuringud on näidanud, et kui noorukiea lõpuks on hambad tugevad ja terved, ei vajata ravi veel mitukümmend aastat. Seega on laste õigete hügieeniharjumuste ja ennetava kontrolli abil võimalik vältida olukordi, kus täiskasvanueas neelab olulise osa sääste hambaravi.

Laste hambaravi on Eestis tasuta ! Tervisekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Pärast  19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes patsiendi viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.

Lapsevanemal on õigus valida oma lapsele hambaarst. Kontrollige alati üle, et valitud hambaarstil oleks leping Tervisekassaga, lepingupartnerid leiate siit. Kui leping puudub, peab lapsevanem teenuse eest ise täies mahus tasuma ning seda raha Tervi​​​​​​​sekassalt tagasi ei saa. Tervi​​​​​​​sekassa tasub vaid nende teenuste eest, mis on kirjas Tervi​​​​​​​sekassa tervishoiuteenuste loetelus. Hambaravi hinnakirjaga saab tutvuda siin.

Hambahaigusi ennetavate vast.uvõttude soovitamise (suunamise) kohustus on pereõdedel ja kooliõdedel – see on kirjas nii perearsti tööjuhendis kui ka kooliõe tööd reguleerivas määruses. Kui tervishoiuteenust osutatakse ilma vanema juuresolekuta – näiteks korraldab osasid tervishoiuteenuseid kool – peab olema lapsele kaasa antud lapsevanema nõusolek.

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.