Hambaproteeside hüvitis

Hambaproteesi hüvitist saab kasutada ainult  Tervisekassaga lepingu sõlminud hambaraviasutustes

Hüvitise suurust ja jääki saab kontrollida riigiportaalist  www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“. 

Kõige olulisem:

  • Hambaarstiaega broneerides tasub arstilt küsida, kas raviasutus on sõlminud Tervisekassaga lepingu, mis annab õiguse proteeside eest hüvitist saada.
  • Soodustuse summa arvestatakse alati raviarvelt maha kohe hambaarsti juures maksmise hetkel. Inimene ei pea ise täitma ega esitama Tervisekassale ega arstile ühtegi avaldust või muud dokumenti.
  • Hambaproteeside hüvitise summa kolmeks aastaks on 260 eurot.

Proteesihüvitist on õigus saada ravikindlustatud

  • pensionäridel, kellel on riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud töövõimetuspension või vanaduspension
  • osalise või puuduva töövõimega inimestel
  • üle 63-aastastel inimestel

Millal täitub kolm aastat ja saab uuesti taotleda proteesihüvitist?

Kolmeaastast perioodi arvestatakse päevast, kui inimene kasutab esimest korda hambaproteesi hüvitist. Uuesti saab hüvitist kasutada, kui eelmine kolmeaastane periood on lõppenud.

Proteesihüvitise kasutamata osa ei kandu üle järgmisesse perioodi. Hüvitise limiidi kasutust saab kontrollida riigiportaalist www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info".

Hüvitise näidis

Marta esimesed hambaproteesid hinnaga 200 eurot, valmisid 7. mail 2021. Kasutamata jäi 60 eurot , mida Marta saab kasutada kuni 7. mai 2024. Hüvitisest kasutamata jäänud osa järgmisse perioodi edasi ei kandu. 

Lisainfo Tervisekassa klienditelefonilt (+372) 669 6630, saates allkirjastades küsimuse info [at] tervisekassa.ee (info[at]tervisekassa[dot]ee) või riigiportaalist www.eesti.ee teenuse „Hambaravi- ja proteerihüvitise info“ kaudu.

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kas leidsid lehelt vajaliku info?

Kui teil on küsimusi, siis palun pöörduge meie poole aadressil info@tervisekassa.ee või helistage meie infoliinile 669 6630.